در حال بارگذاری ...
 • نگاهی به برنامه سالن های خصوصی تئاتر تهران

  تئاتر در گرمای مرداد

  در هفته پیش رو نمایش های تازه ای همچون«روز عقیم»،«شب دشنه های بلند»، «شرق دور، شرق نزدیک» با ستارگانی از دنیای تئاتر و سینما میزبان تئاتر دوستان در تماشاخانه های خصوصی می شوند. در متن پیش رو نمایش هایی که در هفته اول مرداد ماه میهمان این تماشاخانه ها هستند را به شما معرفی می کنیم.

   ایران تئاتر: این روزها گرم شدن هوا سبب کم شدن فعالیت مردم در بیشتر زمینه ها شده، اما این وضعیت برای تئاتر به گونه ای عکس رقم خورده و صحنه های نمایش روزهایی پرجنب و جوش خود را سپری می کند. در هفته پیش رو نیز نمایش های تازه ای همچون «روز عقیم»،«شب دشنه های بلند»، «شرق دور، شرق نزدیک» و ... با ستارگانی از دنیای تئاتر و سینما میزبان مخاطبان در تماشاخانه های خصوصی می شوند و این طور پیش بینی می شود که این هفته هم سالن های خصوصی در امر فروش مورد استقبال تئاتر دوستان قرار گیرند. در متن پیش رو نمایش هایی که در هفته اول مرداد ماه میهمان سالن های خصوصی تئاتر تهران هستند را به شما معرفی می کنیم.

   

  شنبه باران تعطیل نیست!

  اجرا خوانی «پینوکیو می خواهد بمیرد» به نویسندگی داریوش رعیت و با کارگردانی احمدرضا حجازاده ساعت 19 شنبه هفته پیش رو برای مخاطبان در سالن باران به نمایش گذاشته می شود. پونه عبدالکریم‌زاده، علی نجفی، حسین کریمی‌راد، طاها محمدی، بارمان اهورا، مهدی ایمانلو و آرش صادقیان‌حقیقی نقش خوانانی هستند که در این اجرا یک ساعته به ایفای نقش می پردازند. بهای بلیط این اثر 12 هزار تومان تایین شده است.

  نمایش «از پشت پلک‌های نیمه‌باز» به نویسندگی و کارگردانی سلیم با شکوه از ساعت 17 یکشنبه هجدهم تیرماه در تماشاخانه باران به صحنه رفته است. در خلاصه داستان این اثر آمده:

   

  «از پشت پلک‌های نیمه‌باز» معمای خاموش انسان معاصر است که در تنهایی ناخواسته خود غرق شده و این سرگشتگی گزاره‌هایی را در ذهن او پدید آورده که سودمندی، حرکت و آرامش را از او گرفته است تا نتواند به سازوکاری درست برای حیات خود دست یابد. این نمایش با بازی کیانوش خان‌محمدی، سوده ازقندی، ساناز نام دوست، محمد طایفه، حامد نوبخت، رضا برزن، مائده قدیری و احسان امیری تا شش مرداد هرشب به مدت یک ساعت و ده دقیقه برای مخاطبان خود در سالن باران به نمایش گذاشته می شود. علاقمندان به تماشای این اثر می توانند با پرداخت 25 هزار تومان بلیط «از پشت پلک‌های نیمه‌باز» را خریداری کنند.

   

  نمایش «روز عقیم» به نویسندگی، طراحی و کارگردانی حسین کیانی از یکشنبه 1 مرداد ماه اجرای خود را در تماشاخانه باران آغاز می کند. در خلاصه داستان این اثر آمده است: در شرایط بحرانی سقوط رژیم پهلوی، محله قلعه زاهدی مورد هجوم و تخریب قرار می‌گیرد. سه زن که از چنگ هجوم‌آوران می‌گریزند به زیرزمین خانه‌ای بزرگ در مرکز شهر پناه می‌برند. زیرزمینی که چند مرد در طبقه بالای آن مشغول سلاخی کردن هستند... . این نمایش با بازی فهیمه امن زاده، شایسته ایرانی، الهه شه پرست و رؤیا میرعلمی به مدت یک ماه هرشب ساعت 21 برای مخاطبان خود در این سالن به نمایش گذاشته می شود. علاقمندان به تماشای این اثر می توانند با پرداخت 35 هزار تومان بلیط آن را خریداری کنند.

   

  امتداد موفقیت در پالیز!

  نمایش «ماجرای مترانپاژ» به طراحی و کارگردانی محمد حسن معجونی از ساعت 19 پنجشنبه ۱۸ خرداد ماه در تماشاخانه پالیز به صحنه رفته و تا 2 مرداد ماه به نمایش خود در سالن 1 این تماشاخانه ادامه می دهد. حسین امیدی، رضا بهبودی، مهتاب ثروتی، سعید چنگیزیان، حسین حسینیان، مژده دایی، امیر قاسمی بازیگرانی هستند که در این اثر به ایفای نقش می پردازند. با توجه به روزهای پایانی این اثر برای رفاه حال تماشاگران، «ماجرای مترانپاژ» در روزهای باقی مانده در دو سانس به صحنه می رود. بهای بلیط این نمایش 30 هزار تومان تایین شده است.

   

  نمایش «سه خواهر» نام نمایش دیگریست به طراحی و کارگردانی محمد حسن معجونی، که این روزها در تئاتر پالیز میزبان مخاطبان شده است. این نمایش با بازی حسین امیدی، فریبا جدیکار، سعید چنگیزیان، حسین حسینیان، آناهیتا درگاهی، پوریا رحیمی سام، فراز سرابی، میلاد شجره، آوا شریفی، محمد عاقبتی، به‌آفرید غفاریان، فرزانه میدانی، سیاوش البخشی نائینی و محمدحسن معجونی تا 2مرداد ماه هرشب ساعت 21:30 به مدت 110 دقیقه در سالن 1 این تماشاخانه به نمایش گذاشته می شود. بهای بلیط این اثر 35 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

   

  همچنین نمایش «سیستم گرون هلم» به طراحی و کارگردانی علیرضا کوشک جلالى از ساعت 19 پنجشنبه 8 تیرماه در سالن 2 تماشاخانه پالیز جایگزین نمایش «آرامش، زن زیبایی ست که شوهر دارد» شده است. این نمایش با بازی الهام پاوه‌نژاد، سینا رازانی، امیرحسین رستمی، رضا مولایی تا 8 مرداد ماه در این سالن به مدت 80 دقیقه برای تئاتر دوستان به نمایش گذاشته می شود. در خلاصه داستان این اثر آمده است: چهار نفر متقاضی یک شغل بسیار مهم در یک کنسرن گردن‌کلفت جهانی چندملیتی هستند یکی از این چهار نفر, کارمند این کنسرن است و وظیفه سه نفر دیگر شناسایی این فرد است و... . علاقمندان به تماشای این اثر می توانند با پرداخت 35 هزار تومان به تماشای آن بنشینند.

   

  نمایش «داستان خرس های پاندا» نام نمایش دیگر سالن 2 تئاتر پالیز بوده که توسط شیوا اردوئی کارگردانی شده است. این اثر از ساعت 19:30 پانزده تیرماه، میزبان تئاتر دوستان شده و تا 16 مرداد ماه به نمایش خود در سالن پالیز ادامه می دهد. رضا مولائی، سهیلا گلستانی بازیگرانی هستند که در این نمایش 70 دقیقه ای به ایفای نقش می پردازند. بهای بلیط «داستان خرس های پاندا» 30 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

   

  مستقل میزبان علی شمس می شود

  نمایش «شب دشنه های بلند» به نویسندگی و کارگردانی علی شمس از ساعت 19 یکشنبه 1 مرداد ماه در تئاتر مستقل به صحنه می رود. این نمایش با بازی سام کبودوند، فرزین محدث، مرضیه وفا مهر، رامین سیاردشتی، مارال فرجاد، سجاد تابش و پوریا شکیبایی به عنوان راوی تا پایان ماه جاری میزبان تئاتر دوستان در این سالن است. علاقمندان به تماشای این اثر می توانند با پرداخت 30 و 35 هزار تومان بر اساس مکان مورد نظر بلیط این نمایش را خریداری کنند.

   

  شهرزاد شروع به تاخت و تاز می کند

  نمایش «ماه پیشونی» به نویسندگی ایوب آقاخانی و با کارگردانی آزاده انصاری از ساعت 18:30 یکشنبه 11 تیرماه در سالن سه پردیس تئاتر شهرزاد به صحنه رفته و تا پایان هفته جاری برای مخاطبان خود در این سالن به نمایش گذاشته می شود. مینووش رحیمیان، مرضیه ایمانخانی، ندا کوهی، نسترن نظری، طناز جلوسی و ساحل شفیعی بازیگرانی هستند که در این نمایش 45 دقیقه ای به ایفای نقش می پردازند. بهای بلیط این اثر 20 هزار تومان تایین شده است.

   

  نمایش «لامبورگینی» به نویسندگی و کارگردانی سیامک صفری، نمایش تازه پردیس تئاتر شهرزاد بوده که از پنج شنبه 22 تیرماه در سالن 2 این مجموعه به صحنه رفته است. «لامبورگینی» با بازی سیامک صفرى، اشکان خطیبى و حمید صفت فعلا تا پایان هفته جاری هرشب ساعت 21:30 به مدت یک ساعت برای تئاتر دوستان در این سالن به نمایش گذاشته می شود. بهای بلیط «لامبورگینی» 35 هزار تومان تایین شده است.

   

  همچنین نمایش «بهمن کوچیک» به کارگردانی مهران نائل نمایش دیگر سالن 3 پردیس تئاتر شهرزاد است که تا 7 مرداد ماه هرشب ساعت 21:15 برای تئاتر دوستان در این سالن به نمایش گذاشته می شود. محمد بحرانی، امیر سلطان احمدی، مهدی شاهپیری، مهران نائل بازیگرانی هستند که در این نمایش به ایفای نقش می پردازند. در خلاصه داستان این اثر آمده است:‌سیگار، برگ خردکرده‌ی توتون است که در کاغذ نازکی پیچیده می‌شود. برای کشیدن، یک طرف آن را آتش می‌زنند، و از طرف دیگر که معمولاً فیلتر دارد هوا را به درون ریه‌ها می‌کشند که به آن "پُک زدن" می‌گویند. نیکوتین موجود در دود توتون باعث خوشحالی می‌شود. سیگارها اسم‌های مختلفی دارند. یکی‌شان "بهمن" است. وقتی مدل  کوچکش باشد به آن "بهمن کوچیک" می‌گویند. اگر این چیز خطرناک، نام یک آدم باشد، خیلی بدتر است... . بهای بلیط «بهمن کوچیک» که پیش از این در فروردین و اردیبهشت ۱۳۹۵ در سالن استاد انتظامی خانه هنرمندان به صحنه رفته، 30 هزار تومان تایین شده است.

   

  نمایش «بیست و یک» نام اثریست به نویسندگی، طراحی و کارگردانی بهادر مالکی که از پنج شنبه 8 تیر ماه میزبان تئاتر دوستان در سالن سه پردیس تئاتر شهرزاد شده و تا پایان هفته جاری برای مخاطبان خود در این سالن به نمایش گذاشته می شود. بهادر مالکی خود به تنهایی تنها بازیگری است که هرشب ساعت 20 در «بیست و یک» به ایفای نقش می پردازد. در خلاصه داستان این اثر آمده است: هر جوجه برای آزاد شدن از تخم ، باید "بیست و یک" روز در آن تنها بماند این یک قانون بدیهی ست... . بهای بلیط این اثر 30 دقیقه ای 20 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

   

  نمایش «شرق دور، شرق نزدیک» به نویسندگی و کارگردانی حمیدرضا نعیمی، نام اثریست که پیش ازین قرار بود در تماشاخانه ایرانشهر به صحنه رود. این نمایش از ساعت 20:30 پنجشنبه 5 مرداد ماه در سالن یک پردیس تئاتر شهرزاد اجرای خود را آغاز می کند و تا پایان ماه جاری میزبان تئاتر دوستان در این سالن است. حامد بهداد، بهناز نازی، کامبیز امینی، کتانه افشاری نژاد، محسن گودرزی، بهار نوحیان، مرجان فریقی بازیگرانی هستند که در این نمایش به ایفای نقش می پرداند. علاقمندان به تماشای این اثر می توانند با پرداخت 50 هزار تومان بلیط آن را خریداری کنند.

   

  پایتخت، همچنان بدون حاشیه ادامه می دهد!

  نمایش«تماشاچی محکوم به اعدام» به نویسندگی و کارگردانی مقداد اسلامی از دوشنبه 12 تیرماه ماه میزبان تئاتر دوستان در تماشاخانه پایتخت شده است. این نمایش با بازی مقداد اسلامی، مسعود شاکرمی، ‌ شیرین صفایی، میرنادر مظلومی، الهه پور جمشید، حمید فتوحی، حمیدرضا زغم، یاسمن مهرابی و شروین برکت تا 12 مرداد ماه هرشب ساعت 21 برای مخاطبان تئاتر پایتخت به نمایش گذاشته می شود. بهای بلیط این اثر براساس مکان صندلی مورد نظر 20 و 25 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

  نمایش «خواب خیس ماهی» به نویسندگی مهدی میرباقری و کارگردانی پویان ورزی از 22 تیرماه به تماشاخانه پایتخت رفته و تا 22 مرداد ماه هرشب ساعت 22:30 به مدت 50 دقیقه برای مخاطبان در این سالن به نمایش گذاشته می شود. در خلاصه داستان این اثر آمده است: مهیار و لاله ۳ سال بعد از جدایی با هم در کافه ای که همیشه می رفتند قرار می گذارند تا دوباره به زندگی هم برگردند.  نفیسه روشن، پویان درزی، شهره مکری، ارسطو خوش رزم، پیام احمدی نیا، فرزانه سهیلی، شیرین صمدی و علیرضا مهران بزایگرانی هستند که در این نمایش به ایفای نقش می پردازند. بهای بلیط این اثر , 18,750 , 22,500 , 25,000 , 30,000 تومان بر اساس مکان صندلی مورد نظر تایین شده است.

   

  مشایخی با دو اجرا، میزبانی محبوب است!

  نمایش «اگر یک روز دیگر زنده بودم» به نویسندگی و کارگردانی مهدی راستی از یکشنبه 11 تیرماه میزبان تئاتر دوستان در تماشاخانه استاد جمشید مشایخی شده، تا 15 مرداد ماه هرشب ساعت 19 برای مخاطبان خود در این سالن به نمایش گذاشته می شود. در خلاصه داستان این اثر آمده است: روایت گورکنی در میان قبرستان که درفرانسه با ارواح در ارتباط است... . ساغر عزیزی، منصور نوبخت، ارمین اسحق محمدی، ندا فرج پور، حنانه محمودی، مهتاب امیرکافی، الهام میر دیلمی، بهراد رفیعی، پرنیا بارزدید، امید کاظم خواه، فرناز خرمی، محسن برغمدی، مهشید خدادی، علیرضا عرب، ارمین دخت کسرایی، آیناز کردبچه و مهدی راستی بازیگرانی هستند که در این نمایش به ایفای نقش می پردازند. علاقمندان به تماشای این اثر می توانند با پرداخت 20 هزار تومان بلیط «اگر یک روز دیگر زنده بودم» را خریداری کنند.

  نمایش «آقای اشمیت کیه؟» به کارگردانی امیرحسین گلشنی از ساعت 21 یکشنبه 25 تیرماه به تماشاخانه استاد جمشید مشایخی رفته و تا 11 مرداد ماه میزبان تئاتر دوستان در این سالن است. در خلاصه داستان این نمایش آمده است: آقا و خانم اشمیت مشغول غذا خوردن هستن که ناگهان تلفن خونه به صدا در می آید و کسی پشت خط سراغ آقای اشمیت را می گیرد، به راستی اشمیت کیست؟ آقا و خانم اشمیت به دنبال اثبات هویت گمشده خودشون هستن تا اینکه... . امیرحسین گلشنی، محمد خاوری، دلسا کریم زاده، علی مربی، امیرصدرا حقانی و یزدان دارابی بازیگرانی هستند که در این نمایش 60 دقیقه ای به ایفای نقش می پردازند. بهای بلیط این نمایش 20 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

   

  دا میزبان داستانی از نظامی می شود!

  نمایش «عاشقانه های فرهاد» به نویسندگی حسین زنگنه و با طراحی و کارگردانی علی اصغر ثلاثی(کیا) از یکشنبه 25 تیرماه در خانه نمایش دا به صحنه رفته است. این نمایش با بازی پردیس زارع، دنیاروحانی، سعیدوفایی و کیاثلاثی تا 11 مرداد ماه هرشب ساعت 21 برای مخاطبان خود در این سالن به نمایش گذاشته می شود. در خلاصه داستان این اثر آمده است: «عاشقانه های فرهاد» اقتباسی آزاد از داستان نظامی گنجوی است؛ خسرو و شیرین دلداده ی یکدیگر می شوند، فرهاد هم با دیدن شیرین عاشق او شده و باعث ایجاد مثلث عقشی می شود، شرط شیرین کندن کوه است و فرهاد به دل کوه می زند. با خبر کاذب خسرو مبنی بر مرگ شیرین، فرهاد دست به خودکشی می زند... . نمایش دوستان برای تماشای این اثر می توانند با پرداخت 20 هزار تومان بلیط آن را خریداری کنند.
  نظرات کاربران