در حال بارگذاری ...
با تأکید بر مؤلفه‌های بیانیه گام دوم؛

نشست «چشم‌انداز تئاتر در گستره فرهنگی انقلاب اسلامی» برگزار می‌شود

با حضور دو استاد از اعضای کانون ملی منتقدان تئاتر ایران، نشست مجازی «چشم‌انداز تئاتر در گستره فرهنگی انقلاب اسلامی» با محوریت موضوعی نقاط قوت و ضعف بازتاب گفتمان انقلاب اسلامی در تئاتر معاصر ایران برگزار می‌شود.

به گزارش ایران تئاتر، نشست مجازی «چشم‌انداز تئاتر در گستره فرهنگی انقلاب اسلامی (با تأکید بر مؤلفه‌های بیانیه گام دوم انقلاب)» هم‌زمان با فرارسیدن چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، با حضور رحمت امینی (استادیار گروه هنرهای نمایشی دانشگاه تهران و عضو کانون ملی منتقدان تئاتر ایران)، مهدی ‌حامد سقائیان (استادیار گروه کارگردانی و بازیگری دانشگاه تربیت مدرس) و مهرداد رایانی‌مخصوص (استادیار دانشکده هنر دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکز و عضو کانون ملی منتقدان تئاتر ایران) به دبیری محمود ترابی‌اقدم (کارشناس تئاتر) برگزار می‌شود.

در این نشست، ضمن اشاره به نقاط قوت و ضعف بازتاب گفتمان انقلاب اسلامی در تئاتر معاصر ایران، ظرفیت‌ها و کارکردهای تئاتر در ترسیم و تثبیت مؤلفه‌های فرهنگی و اجتماعی بیانیه گام دوم انقلاب، موانع و چالش‌های ساختاری- نهادی در تقویت نقش تئاتر در چشم‌انداز فرهنگی انقلاب اسلامی بررسی و تبیین خواهد شد. ارائه پیشنهادهایی برای سیاست‌گذاران فرهنگی و هنرمندان در تقویت گفتمان انقلاب اسلامی در تئاتر ایران، از دیگر محورهای این نشست است.تصویر این نشست، به‌صورت آنلاین در فضای اسکای روم به نشانی https://www.skyroom.online/ch/ricac/art و صفحه اینستاگرام پژوهشکده هنر به آدرس ricac.art در تاریخ ۲۵ بهمن ۱۴۰۰ از ساعت ۱۰ تا ۱۲:۳۰ در دسترس علاقه‌مندان خواهد بود.
مطالب مرتبط

نگاهی به نمایش «کسی برای یک گوریل غمگین کاری نمی‌کند»

دغدغه های فلسفی در یک صحنه خالی
نگاهی به نمایش «کسی برای یک گوریل غمگین کاری نمی‌کند»

دغدغه های فلسفی در یک صحنه خالی

سید جواد روشن- نمایش «کسی برای یک گوریل غمگین کاری نمی‌کند» نوشته و کار مجید شکری روایت شخصی سَرخورده است که برای متحول کردن زندگی خود، از طریق یک آگهی به موسسه‌ای مراجعه می کند که مدعی است با ضریب موفقیت بالا زندگی افراد را متحول می کند. این نمایش در شهریورماه سال جاری در ...

|

نگاهی به نمایش «اتول سورون- طهران الف»

حرمسرایی که گاراژ می شود
نگاهی به نمایش «اتول سورون- طهران الف»

حرمسرایی که گاراژ می شود

سید جواد روشن- نمایش «اتول سورون- طهران الف» نوشته باقر سروش و به کارگردانی شهروز دل افکار روایت گر شاه قاجار است که قرار است برای اولین بار در زمان او اتومبیل وارد ایران شود. او آنقدر شیفته این اتومبیل می شود که از حرمسرا و کشورداری غافل می شود و حتی حرمسرایش را تعطیل و آنجا را ...

|

نگاهی به نمایش «ساپو»

تنها در یک آسایگاه روانی
نگاهی به نمایش «ساپو»

تنها در یک آسایگاه روانی

سید جواد روشن- نمایش «ساپو» نوشته و کار محمدامین سعدی روایت گر نویسنده ای است که در یک آسایشگاه روانی بستری شده و نمی تواند از شخصیت های کتاب هاش فاصله بگیرد و به مرور احساس می کند تنها بازمانده بشر است. این اثر در خرداد و تیرماه سال جاری در عمارت نوفل لوشاتو به روی صحنه رفت.

|

نظرات کاربران